Aktualności

Aktualności

Zmiany na placu budowy

11/05/2021

Stan budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego w maju 2021 roku

Niedawno wspominaliśmy o niezwykłym wydarzeniu – rozpoczęciu budowy Centrum Badawczo – Rozwojowego naszej firmy w Tajęcinie. Dzisiaj spieszymy z aktualizacją stanu na budowie.

Prace postępują niezwykle sprawnie, a budynek rośnie. Jeszcze cztery miesiące temu pokazywaliśmy wam zdjęcia samych fundamentów, dziś na miejscu stoi już budynek, który z tygodnia na tydzień rośnie w oczach. Nie tylko ku górze (gotowe są już obydwie kondygnacje), ale i wszerz –  niedawno obok głównej bryły budynku biurowego stanęło laboratorium i część magazynowa.

Na dzień dzisiejszy wykonano stan surowy otwarty tj. ściany konstrukcyjne oraz stropy na części laboratoryjnej oraz biurowej, a także konstrukcję nośną stalową w części magazynowej. Zamontowano kompletne pokrycie dachu na części magazynowej oraz laboratoryjnej. Wykonano konstrukcję wiaty oraz warstwy podbudowy pod tereny utwardzone tj. parkingi i drogi. Wykonano przyłącza zewnętrzne do budynku wraz z wykonaniem przełożenia sieci gazowej średniego ciśnienia. Również wykonano kanalizację deszczową na placu oraz przeprowadzono prace instalacji teletechnicznej.

Aktualnie trwają prace wewnątrz budynku polegające na montażu ścian działowych oraz wykonaniu posadzek na poziomie parteru. Jednocześnie prowadzone są prace instalacji wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego oraz montaż tras kablowych na poziomie parteru.

Pozostałe prace jakie zostały do wykonania to elewacja z płyt warstwowych oraz lekko-mokra na całości obiektu, stolarka, ślusarka wewnętrzna i zewnętrzna, wykonanie wylewek na całym obiekcie oraz wykończenie ścian, posadzek i sufitów. Do zrobienia pozostał także dach na części biurowej i łączniku oraz zagospodarowanie terenów wraz z częścią zieloną i nawierzchnią terenów utwardzonych. Z części sanitarnej pozostały do wykonania instalacje klimatyzacji i wentylacji oraz wyposażenie kotłowni. Także pozostał do wykonania biały montaż i montaż grzejników. Z zakresu robót elektrycznych pozostał montaż opraw oświetleniowych, instalacji odgromowych i połączeń wyrównawczych, kontroli dostępu, montaż monitoringu, instalacji domofonowej i bramofonowej oraz oddymiania, a także prace związane z montażem oświetlenia zewnętrznego. Przed ekipą budowlaną jest jeszcze zatem ogrom pracy, ale całość zdecydowanie nabiera kształtów.

Odsyłamy was oczywiście do poprzedniego postu, który jest dostępny tutaj.

Więcej na temat samego projektu i dofinansowania tutaj.

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy

Adres rejestrowy

OTTO Engineering Polska Sp. z o.o.
ul. Połonińska 15, 35-082 Rzeszów

Adres naszego biura

OTTO Engineering Polska Sp. z o.o.
Tajęcina 115, 36-002 Jasionka

Kontakt

Tel. + 48 (17) 249 00 30
Serwis 24/7: + 48 (17) 249 00 49
rzeszow@ottoindustries.com.pl

Dane formalne

NIP: 815-166-21-63
REGON: 691794766
KRS: 0000371381
Sąd Rejonowy w Rzeszowie,
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności