O firmie

Nasza firma
to nasza pasja

Doradzamy, projektujemy, budujemy i serwisujemy nowoczesne systemy i technologie dla czystego powietrza

Firma OTTO Engineering Polska Sp. z o.o. jest liderem  w branży oczyszczania powietrza, klimatyzacji i wentylacji przemysłowej, instalacji grzewczych, chłodniczych i specjalistycznych na potrzeby przemysłu, nie tylko na rynku polskim, ale i europejskim, oferując kompleksową usługę począwszy od konsultacji poprzez profesjonalne doradztwo, projektowanie, aż po budowę i obsługę serwisową nowoczesnych systemów i technologii. Od lat pracujemy dla liderów przemysłu i nauki, realizując jedne z najbardziej zaawansowanych projektów tego typu w Europie.

Firma została założona, jako oddział niemieckiej firmy OTTO Luft und Klimatechnik GmbH & Co. KG założonej w 1967 roku. Pierwszy zakład powstał w Bad Berleburg, gdzie do tej pory znajduje się główna siedziba firmy. Firma OTTO zasięgiem obejmuje wiele lokalizacji na całym świecie – w Polsce prężnie rozwijamy się od ponad 15 lat.

W początkowych latach działalności zajmowaliśmy się montażem instalacji grzewczych i sanitarnych. W szybkim czasie staliśmy się liderem w swojej branży, co pozwoliło nam na dalszy rozwój i poszerzanie oferty. Obecnie firma OTTO obejmuje swoją działalnością większość usług związanych z budową, funkcjonowaniem i modernizowaniem budynków i obiektów przemysłowych, a także troszczy się o efektywną integrację innych robót i usług. W roku 2019 Otto Building Technologies GmbH wraz z OTTO Engineering Polska weszła w struktury ENGIE Group Company.

>15

lat obecności na polskim rynku

>120

zrealizowanych projektów

>25 mln

m3 oczyszczonego powietrza dziennie

>50 mln

m3 uzdatnionego powietrza dziennie

Misja i wizja

Naszą misją jest tworzenie unikalnej, „szytej na miarę” technologii dla czystego powietrza służącej klientom przemysłowym w ich codziennej działalności, która przyczyniać się będzie do wyższej jakości produkcji, zwiększonej wydajności i efektywności. Poprzez naszą działalność chcemy przyczyniać się do lepszej przyszłości naszej planety, budować trwałe wartości i wyróżniać się na tle konkurencji profesjonalizmem oraz niezawodnością.

Nasi pracownicy

Naszym największym kapitałem są nasi pracownicy. Z tego powodu ułatwiamy podnoszenie kwalifikacji i stwarzamy możliwości rozwoju. Jesteśmy firmą, w której panuje rodzinna atmosfera, dzięki czemu współpraca wewnątrz przebiega w sposób partnerski, otwarty i przyjazny. Jesteśmy zgranym zespołem profesjonalistów, który ciągle się czegoś uczy, a propozycje zmian wykorzystuje jako potencjał do rozwoju. Wspieramy bogactwo pomysłów i kreatywność oraz nagradzamy zaangażowanie i lojalność.

Nasi Klienci

Wiemy, że pozytywna opinia zadowolonych kontrahentów ma bezpośrednie przełożenie na budowanie wizerunku zaufanego i uczciwego partnera. Z tego względu do każdego z naszych klientów podchodzimy w profesjonalny sposób, starając się sprostać wszelkim indywidualnym wymaganiom. Każdy projekt – mały czy duży – wiąże się dla nas z takim samym zaangażowaniem. Stawiamy na obustronną satysfakcję ze współpracy i długotrwałą partnerską relację.

Nasza historia

Jak to się wszystko zaczęło?

Wszystko zaczęło się ponad 50 lat temu od założenia zakładu rzemieślniczego w Bad Berleburg. Zaangażowanie, pasja oraz wytrwałość, sprawiły iż OTTO nieustannie poszerzało nie tylko zakres swoich usług, ale i pojawiało się w wielu nowych miejscach na świecie. W Polsce działalność rozpoczęliśmy ponad 15 lat temu. Firma Otto od samego początku stawiała na najwyższą jakość usług, mierząc się z coraz ambitniejszymi projektami przede wszystkim na rynku polskim, ale także w całej Europie.

2019

W 2019 roku świętowaliśmy 15 lat obecności na polskim rynku. Każdy dzień działalności jest dla nas inwestycją i szansą rozwoju. Historyczny moment 15. lat obecności w Polsce były dla nas okazją nie tylko do podsumowania dotychczasowej pracy, ale i powzięcia ambitnych planów na przyszłość. W rok 2019 miało miejsce także istotne dla nas wydarzenie – weszliśmy w struktury francuskiej grupy Engie.

Czas nieustannie przynosi zmiany – staliśmy się częścią jeszcze większej grupy, co sprawia, iż nasze zaplecze merytoryczne, kompetencyjne i finansowe stało się jeszcze bardziej imponujące.

 

Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy

W lutym 2020 roku nastąpiło symboliczne wbicie łopaty w miejscu, gdzie już w połowie 2022 roku stanęło Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy.  Myślimy o nowych wyzwaniach i nie stoimy w miejscu. Powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowego sprawiło, iż nieustannie myślimy o nowych wyzwaniach i rozwijamy coraz intensywniej. Nabraliśmy przysłowiowego „wiatru w żagle”.

Więcej informacji o naszej inwestycji znajdą Państwo tutaj.

Certyfikaty
owocem
doświadczenia

Nasza wieloletnia praca oraz doświadczenie zaowocowały otrzymaniem certyfikatów, które budują nasz wizerunek wśród innowacyjnych przedsiębiorstw.

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy

Adres rejestrowy

OTTO Engineering Polska Sp. z o.o.
ul. Połonińska 15, 35-082 Rzeszów

Adres naszego biura

OTTO Engineering Polska Sp. z o.o.
Tajęcina 115, 36-002 Jasionka

Kontakt

Tel. + 48 (17) 249 00 30
Serwis 24/7: + 48 (17) 249 00 49
rzeszow@ottoindustries.com.pl

Dane formalne

NIP: 815-166-21-63
REGON: 691794766
KRS: 0000371381
Sąd Rejonowy w Rzeszowie,
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności