Aktualności

Aktualności

Uciążliwość odorowa a konflikty społeczne

22/02/2023

Niejednokrotnie zdarza nam się realizować zlecenia wynikające z konfliktów między zakładami przemysłowymi, a lokalną społecznością, które swoje podłoże mają w… nieprzyjemnych zapachach.

Coraz częściej dochodzi do konfliktów pomiędzy społeczeństwem i zakładami przemysłowymi lub komunalnymi, które wynikają z uciążliwości zapachowej (wyczuwalności odorów) na terenach mieszkalnych. Niejednokrotnie problem jest jeszcze bardziej skomplikowany, jeśli w okolicy zabudowań mieszkalnych, zlokalizowanych jest kilka różnych zakładów. Z punktu widzenia zakładu, trudnym bądź nawet niemożliwym jest całkowite wyeliminowanie emisji substancji zapachowych (odorów), co często wynika ze specyfiki zakładu i prowadzonej działalności.

Z punktu widzenia lokalnej społeczności, odczuwanie zapachu pochodzącego z zakładu przemysłowego czy komunalnego na terenach mieszkalnych jest bez wątpienia istotnym problemem. W szczególności zaś jeśli odory te są na tyle uciążliwe, iż uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Niejednokrotnie problem wydający się początkowo trudny do rozwiązania, po dokładnej analizie udaje się usunąć lub co najmniej znacząco zmniejszyć.

Jak zatem podejść do problemu? Po wstępnym określeniu skali uciążliwości zapachowej oraz newralgicznych źródeł emisji substancji zapachowym (odorów), a w następstwie zastosowaniu odpowiednich rozwiązań (takich jak dezodoryzacja, hermetyzacja, czy modernizacja), można sprawić że współfunkcjonowanie zakładów i lokalnej społeczności będzie łatwiejsze.

Przyczynienie się do tego, aby funkcjonowanie zakładów przemysłowych bądź komunalnych, nie wpływało na komfort życia lokalnych mieszkańców jest jednym z istotnych obszarów zainteresowania laboratorium naszej firmy. Standardowe metody można dodatkowo wspomagać innymi narzędziami, ale o tym – w następnym poście.

Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych informacji odnośnie naszej oferty lub są zainteresowani współpracą – zapraszamy do kontaktu pod adresem: rzeszow@ottoindustries.com.pl lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie w zakładce Kontakt.

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy

Adres rejestrowy

OTTO Engineering Polska Sp. z o.o.
ul. Połonińska 15, 35-082 Rzeszów

Adres naszego biura

OTTO Engineering Polska Sp. z o.o.
Tajęcina 115, 36-002 Jasionka

Kontakt

Tel. + 48 (17) 249 00 30
Serwis 24/7: + 48 (17) 249 00 49
rzeszow@ottoindustries.com.pl

Dane formalne

NIP: 815-166-21-63
REGON: 691794766
KRS: 0000371381
Sąd Rejonowy w Rzeszowie,
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności