Jesteśmy w Parku Naukowo-Technologicznym
14/09/2020
Firma OTTO Engineering Polska S.A. została założona w 2004 roku, a w 2011 roku zapadła decyzja o przekształceniu w OTTO Engineering Polska Sp. z o.o. Siedziba spółki mieści się w Rzeszowie przy ulicy Połonińskiej 15, natomiast obecne biuro znajduje się na ul. Wspólnej 4A.
Oferta firmy OTTO Engineering Polska Sp. z o.o. obejmuje doradztwo techniczne, projektowanie, budowę i obsługę serwisową nowoczesnych systemów i technologii, a także badania o charakterze naukowo badawczym. Właśnie ten ostatni z aspektów naszej działalności, będzie mógł zostać jeszcze mocniej rozwinięty, dzięki obecnie realizowanej inwestycji – budowie naszego Centrum Badawczo-Rozwojowego w Tajęcinie. Pozwolenie na budowę otrzymaliśmy już w 2016 roku, natomiast koniec 2020 przyniósł rozpoczęcie realizacji tego zamierzenia.
W skład realizowanego przedsięwzięcia wchodzą:
- Dwukondygnacyjny budynek biurowy, wraz z nowoczesnym laboratorium pomiarowym wchodzącym w skład działu badawczo-rozwojowego o powierzchni ok. 800 m2. Nowo powstałe Centrum Badawczo-Rozwojowe przejmie zadania obecnie funkcjonującej komórki w Rzeszowie, w zakresie obsługi firm z sektora lotniczego zlokalizowanych w Podkarpackim Parku Naukowo – Technologicznym AEROPOLIS. W budynku znajdować się będą również biura projektowe.
- Magazyn połączony z działem serwisowym specjalizującym się w obsłudze instalacji obcych jak i naszych własnych o powierzchni ok. 2000 m2.
- Zwiększenie zatrudnienia z 30 do docelowo 70 osób.
Planowana kubatura budynku wyniesie więc 10 000 m3, a wartość planowanej inwestycji szacowana była na 16 000 000,00 PLN.
Firma OTTO Engineering Polska Sp. z o.o. od lat angażuje się w prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Wiąże się z tym ciągła praca naszych inżynierów. Od wielu firm przemysłowych mamy zapewnienie o sensowności podejmowanych przez nas działań o charakterze badawczym. Przykładem jest list intencyjny WSK Rzeszów S.A. odnoszący się do potrzeby wdrożenia nowego materiału sorpcyjnego do oczyszczania ścieków pogalwanicznych, czy rozpoczynające się obecnie testy dla Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu Sp. z o.o. odnośnie sorbentów do usuwania zanieczyszczeń z gazów odlotowych zmierzających koszty ruchu zainstalowanych instalacji ochrony atmosfery na terenie Zakładu.
Należy podkreślić, że prowadzone badania dobrze umiejscawiają się w obszarze priorytetowych badań w zakresie inżynierii chemicznej i inżynierii środowiska. Są one również zgodne z trendami badawczymi na całym świecie. Potwierdzeniem ogromnego zapotrzebowania na tego typu badania naukowe, których efektem będzie praktyczne wdrożenie w skali technicznej jest m.in. deklarowana polityka rozwoju wiodących firm w naszym regionie.