Aktualności

Aktualności

Cleanroom do produkcji wyrobów medycznych

22/02/2024

Clean Room ISO8, 330m2, zabudowa pomieszczeń, HVAC, BMS, Produkcja wyrobów medycznych, Podlaskie

Do naszego portfolio dołącza kolejna zrealizowana inwestycja. Dla klienta z województwa podlaskiego, specjalizującego się w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych metodą wtrysku, zrealizowaliśmy kompleksową zabudowę pomieszczeń czystych typu cleanroom. Powierzchnia zabudowy wyniosła łącznie 330 m2. Ogólnie rzecz biorąc, jest to jedna z ciekawszych inwestycji z jakimi mięliśmy do czynienia.

Jak wygląda zrealizowany cleanroom?

Na wstępie kilka słów o samym projekcie. W projekcie założono kompleksową zabudowę pomieszczeń typu cleanroom o łącznej powierzchni 330 m2. Przede wszystkim, zrealizowano zabudowę pomieszczenia produkcyjnego o powierzchni 171 m2 i wysokości 6 m. Dodatkowo, przewidziano także śluzy osobowe i towarowe oraz pomieszczenia towarzyszące. Założona technologia wykonania spełnia wymagania klasy czystości pyłowej według normy ISO 14644 : IS08, przy założonej temperaturze, wilgotności powietrza oraz określonym nadciśnieniu względem otoczenia. W projekcie uwzględniono:

  • Instalacje HVAC (woda lodowa i ogrzewanie oparte o pompy ciepła, wentylacja oraz klimatyzacja obiektu),
  • Kompletne systemy zabudowy obejmujące konstrukcję stalową, ściany i sufity warstwowe, stolarkę okienną i drzwiową oraz śluzy osobowe i materiałowe,
  • Instalacje elektryczne wraz z automatyką i sterowaniem BMS.

Co istotne firma Otto Engineering Polska była odpowiedzialna nie tylko za wykonanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę. Do nas należała również jego kompleksową realizacja. Dodatkowo została opracowana stosowna dokumentacji podwykonawcza, jak również odbiory i kwalifikację DQ, IQ, OQ pomieszczeń czystych. Wbrew pozorom, każda z inwestycji typu cleanroom jest inna. Każdorazowo bowiem, technologia dobierana jest indywidualnie dla danego klienta.

Podsumowując – projekt był dla nas niezwykle wymagający i wymagał dużego zaangażowania, zarówno projektantów, automatyków czy inżynierów obecnych na budowie. Jednakże udało się zrealizować założenia projektowe zgodnie z założonym harmonogramem. Jak wiemy zrealizowany przez OTTO Cleanroom będzie wykorzystywany w produkcji wyrobów medycznych.

Gratulujemy całej ekipie obecnej na realizacji oraz naszym projektantom! Odsyłamy również do filmu, zrealizowanego przez inwestora.

Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych informacji odnośnie naszej oferty lub są zainteresowani współpracą – zapraszamy do kontaktu pod adresem: rzeszow@ottoindustries.com.pl lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie w zakładce Kontakt.

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy

Adres rejestrowy

OTTO Engineering Polska Sp. z o.o.
ul. Połonińska 15, 35-082 Rzeszów

Adres naszego biura

OTTO Engineering Polska Sp. z o.o.
Tajęcina 115, 36-002 Jasionka

Kontakt

Tel. + 48 (17) 249 00 30
Serwis 24/7: + 48 (17) 249 00 49
rzeszow@ottoindustries.com.pl

Dane formalne

NIP: 815-166-21-63
REGON: 691794766
KRS: 0000371381
Sąd Rejonowy w Rzeszowie,
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności