Aktualności

Aktualności

Kolejny cleanroom OTTO zrealizowany

27/07/2023

Zbliżamy się ku końcowi realizacji jednego z największych cleanroomów OTTO w naszym portfolio. Z powodzeniem zaprojektowaliśmy oraz wykonaliśmy pomieszczenia czyste typu Cleanroom oraz Whiteroom wraz z systemami towarzyszącymi. Cleanroom został zrealizowany w nowopowstającym obiekcie w województwie śląskim. Prace rozpoczęły się w październiku zeszłego roku, a obecnie – trwają już procedury odbiorowe i kwalifikacyjne.

Jakie wymogi spełnia cleanroom?

Należy pamiętać, iż to kolejny cleanroom OTTO tego typu. Założona technologia wykonania spełnia wymagania klasy czystości pyłowej według normy ISO 14644 : IS08, przy założonej temperaturze, wilgotności powietrza oraz określonym ciśnieniu otoczenia. Projekt zakładał kompleksową realizację instalacji pomieszczeń czystych typu cleanroom (2 pomieszczenia) oraz whiteroom (2 pomieszczenia). Wraz z pomieszczeniami produkcyjnymi, powstały także dwie śluzy powietrzne i następujące podsystemy:

  • Instalacje HVAC (ogrzewanie, wentylacja oraz klimatyzacja obiektu),
  • Kompletne systemy zabudowy obejmujące ściany, drzwi, bramy oraz sufity,
  • System automatyki HMS.

Cleanroom OTTO zajmuje łączną powierzchnię 4770 mkw. Co istotne – nasza firma była odpowiedzialna nie tylko za wykonanie projektu i jego kompleksową realizację, ale także jej szereg innych działań. Notabene nasz zakres obowiązków obejmował również koordynację z całym obiektem i kwalifikację. Opracowaliśmy stosowną dokumentację podwykonawczej, ale również przeprowadziliśmy testy zgodności z założonymi protokołami. Po raz kolejny musimy podkreślić, iż zajmujemy się realizacją inwestycji w sposób kompleksowy. Od momentu przeprowadzenia niezbędnych badań, poprzez konsultacje, projektowanie, aż po realizację i procedury końcowe (również te administracyjne). Ogólnie mówiąc – jesteśmy w stanie poprowadzić dla Państwa projekt przez cały proces jego powstawania. Warto podkreślić, ze nasi specjaliści dokonają walidacji wszystkich systemów, procesów, urządzeń, materiałów i czynności składających się na proces produkcyjny. Nie wspominając już, że każdy z naszych projektów jest „szyty na miarę”. Innymi słowy, daje to Państwu możliwość indywidualnego dopasowania do wymagań produkcyjnych.

To jeden z większych tego typu projektów inwestycyjnych dotyczących systemów pomieszczeń czystych i zapewne – nie ostatni. Na horyzoncie nieustannie pojawiają się kolejne wyzwania. Z niecierpliwością wypatrujemy przyszłych wyzwań i pomyślnie zrealizowanych projektów, a Państwa – odsyłamy do galerii poniżej.

Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych informacji odnośnie naszej oferty lub są zainteresowani współpracą – zapraszamy do kontaktu pod adresem: rzeszow@ottoindustries.com.pl lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie w zakładce Kontakt.

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy

Adres rejestrowy

OTTO Engineering Polska Sp. z o.o.
ul. Połonińska 15, 35-082 Rzeszów

Adres naszego biura

OTTO Engineering Polska Sp. z o.o.
Tajęcina 115, 36-002 Jasionka

Kontakt

Tel. + 48 (17) 249 00 30
Serwis 24/7: + 48 (17) 249 00 49
rzeszow@ottoindustries.com.pl

Dane formalne

NIP: 815-166-21-63
REGON: 691794766
KRS: 0000371381
Sąd Rejonowy w Rzeszowie,
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności