Aktualności

Aktualności

Erasmus Mundus Joint Master Program „Sustinable Biomass and Bioproducts Engineering”

22/06/2023

W listopadzie 2022 roku na naszym firmowym facebooku wspominaliśmy o tym, że na Politechnice Wrocławskiej początkiem października wystartował nowy kierunek dla najwybitniejszych studentów z krajów Unii Europejskiej – Sustainable Biomass and Bioproducts Engineering, który powstał we współpracy z uniwersytetami z Hiszpanii i Finlandii, zaś nasza firma stała się partnerem inicjatywy. Dzisiaj opowiemy o niej nieco szerzej.

OTTO Engineering Polska Sp. z o.o. jest partnerem Erasmus Mundus Joint Master – programu zintegrowanych studiów na poziomie magisterskim. Plany prowadzenia programu są opracowywane i realizowane przez międzynarodowe partnerstwo instytucji szkolnictwa wyższego. Program wspierany jest przez partnerów z sektora przemysłowego, placówek badawczych oraz instytucji rządowych.


Sustainable Biomass and Bioproducts EngineeringSBBE to 2-letni (4 semestry) program w dziedzinie inżynierii chemicznej. Program jest realizowany na terenie 3 uczelni wyższych z krajów Unii Europejskiej: Politechnika Wrocławska (WUST) Polska, University of Castilla-La Mancha (UCLM) Hiszpania, Lappeenranta-Lahti University of Technology (LUT) Finlandia.

Przewodnim celem projektu jest zapewnienie innowacyjnego programu EMJM w celu zwiększenia atrakcyjności Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego poprzez umiędzynarodowienie edukacji. Kluczowe przedmioty i ich sukcesywny rozwój w programie przygotowują absolwentów do opracowywania zrównoważonych rozwiązań w celu zaspokojenia rosnącego światowego zapotrzebowania na surowce i odzysk energii. W zakresie instalacji do oczyszczania powietrza z LZO (lotne związki organiczne) i wykorzystania ciepła odpadowego z tego procesu – Otto Engineering Polska jest kluczowym partnerem w tym projekcie.


Plan kształcenia bezpośrednio odpowiada na bieżące potrzeby rynku pracy. Absolwenci SBBE będą przygotowani do projektowania, rozwijania i wdrażania technologii procesowych oraz rozwiązań w zakresie zrównoważonego wykorzystania zasobów odnawialnych. Nauczą się również, jak wytwarzać produkty pochodzenia biologicznego, w tym biopaliwa, bioenergię, biochemikalia, biotworzywa, papier, materiały budowlane, biokompozyty i o ich zastosowaniach. Więcej na temat programu znajdą Państwo na dedykowanej stronie internetowej.

W ramach współpracy z przemysłem studenci programu mieli możliwość zapoznać się z instalacją oczyszczania gazów zaprojektowaną i wybudowaną przez Otto Engineering Polska dla firmy RYMATEX – producenta tekstyliów technicznych z włókna szklanego i tkanin z włókna węglowego. Wszystkie zanieczyszczenia organiczne (lotne związki organiczne) emitowane podczas procesów produkcyjnych są neutralizowane na instalacjach zaprojektowanych i wykonanych przez firmę OTTO Engineering Polska.

Oczyszczanie gazów emitowanych w procesie produkcji włókien szklanych impregnowanych żywicą fenolowo-formaldehydową odbywa się poprzez utlenianie temperaturze 850 °C. Główną jednostką technologiczną jest dopalacz regeneracyjny RTO.

Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych informacji odnośnie naszej oferty lub są zainteresowani współpracą – zapraszamy do kontaktu pod adresem: rzeszow@ottoindustries.com.pl lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie w zakładce Kontakt.

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy

Adres rejestrowy

OTTO Engineering Polska Sp. z o.o.
ul. Połonińska 15, 35-082 Rzeszów

Adres naszego biura

OTTO Engineering Polska Sp. z o.o.
Tajęcina 115, 36-002 Jasionka

Kontakt

Tel. + 48 (17) 249 00 30
Serwis 24/7: + 48 (17) 249 00 49
rzeszow@ottoindustries.com.pl

Dane formalne

NIP: 815-166-21-63
REGON: 691794766
KRS: 0000371381
Sąd Rejonowy w Rzeszowie,
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności